Podkategoria: Psychoterapia


Autyzm

Autyzm »

Osoby cierpiące na autyzm bardzo często toczą w sobie dwojaką walkę. Starają się za wszelką cenę dołączyć się do otaczającego ich świata, a z drugiej strony nie potrafią wyzbyć się chęci pozostania w swoim własnym. Autyzm to nie tylko choroba. To przede wszystkim ciągłe i nagminne poszukiwanie skutecznego sposobu, na komunikację z otoczeniem. To także pewne, wciąż trudne do jednoznacznego zdefiniowania zaburzenie. Zapraszamy do uważnej lektury naszego kompendium wiedzy o autyzmie. Zebraliśmy w nim, całą elementarną wiedzę dotyczącą tego problemu. od nas dowiecie się: co to jest autyzm, jak się go diagnozuje, w jaki sposób się on objawia i jakie mogą być jego ewentualne przyczyny.

szczegóły wpisu »

Psychoterapia Bielsko

Psychoterapia Bielsko »

Psychoterapia uzależnień jest szczególnym rodzajem psychoterapii, która nie wpisuje się w jej główny nurt. Psychoterapia ta posługuje się właściwymi dla siebie metodami, które nie mają zastosowania w klasycznej psychoterapii. Uzależnienia mają charakter bio-psycho-fizyczny i wymagają współdziałania grupy specjalistów: specjalisty psychoterapii uzależnień, lekarza psychiatry, psychologa klinicznego oraz wsparcia innych osób wychodzących z uzależnienia.

szczegóły wpisu »

Psychoterapia zorientowana na proces

Psychoterapia zorientowana na proces »

Dzięki narzędziom i ramom psychoterapii istnieje możliwość rzeczywistego leczenia zaburzeń psychicznych i pracy psychologicznej z trudnościami. Dla części osób pełni ona też rolę narzędzia pozwalającego na lepsze rozumienie siebie i rozwój. Strona opisuje różne rodzaje psychoterapii, w szczególności terapię par. Dzięki jej lekturze goście mogą dowiedzieć się jakie problemy psychologiczne mogą być przedmiotem pracy terapeutycznej, jakie kwalifikacje mają terapeuci i w jaki sposób pracują. Date powyższe dostępne są również po angielsku, jak i sama terapia (counseling in Warsaw: psychotherapy Warsaw).

szczegóły wpisu »

Dobry seksuolog Trójmiasto

Dobry seksuolog Trójmiasto »

Doświadczony seksuolog Daniel Cysarz proponuje konsultacje i profesjonalną terapię seksuologiczną. Terapia skierowana jest także do par jak a oprócz tego do osób prywatnych. Seksuolog pomoże skutecznie w razie utraty potrzeb seksualnych, zaburzeń erekcji, fobii czy trudności w osiągnięciu orgazmu. W przypadku psychoterapii skierowanej dla par, pomaga przezwyciężyć kryzys małżeński czy partnerski, i również poznać traumatyczne zdarzenia z przeszłości. Prowadzący gabinet, psycholog Daniel Cysarz zdobył niemałe doświadczenie oraz stosowne kwalifikacje i wiedzę poparte licznymi certyfikatami. Prowadzi wykłady również na Uniwersytecie SWPS w Warszawie a oprócz tego w Sopocie. Jest seksuologiem klinicznym a także psychoterapeutą, nie przepisuje leków. Spotkania terapeutyczne odbywają się w Warszawie, w gabinecie w "Babka Tower" a także w Gdańsku, w poradni Optimmed.

szczegóły wpisu »

Terapia dda Gliwice

Terapia dda Gliwice »

Zmagasz się z problemami osobistymi? A ma możliwość ktoś bliski ciężko choruje i nie możesz sobie poradzić? Czy może Twoim problemem jest alkoholizm albo po prostu nie radzisz sobie z życiem codziennym. Czy myślałeś kiedyś o tym, by skorzystać z fachowej pomocy? Jeżeli nie, to już najwyższa pora zaczać działać. Psychoterapia może być rozwiązaniem Twoim problemów, radą w przykrych wydarzeniach. Jej skuteczność jest potwiedzona wieloma badaniami. Nie leczy ona tylko objawów ale także przyczynę. Psychoterapeuta pomaga dotrzeć do sedna problemu, zrozumieć przyczyny. Pomaga zmodyfikować myślenie o sobie. Cenne porady pomogą Ludzie stanąć na nogi a również poznać samego siebie. Jeśli masz problem i chcesz sobie pomóc, przemyśl czy przypadkiem nie powinieneś korzystać ze fachowej porady!

szczegóły wpisu »

Maleszewski Psychiatra Wrocław

Maleszewski Psychiatra Wrocław »

Wizytówka internetowa lekarza seksuologa i psychiatry. Przez długie lata lekarz zyskał doświadczenie jako specjalista pracując w różnych oddziałach psychiatrycznych. Oferta z dziedziny seksuologii dotyczy leczenie zaburzeń: zbyt szybki, zaburzenia erekcji, spadek popędu, zaburzenia orgazmu, pochwica, vulvodynia, zaburzenia identyfikacji płciowej. Wsparcie z zakresu psychiatrii zawiera leczenie zaburzeń: depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia nerwicowe, zespoły natręctw, zaburzenia snu, CHAD, schizofrenia, otępienia, zaburzenia psychotyczne, zaburzenia zachowania osób starszych, uzależnienie od leków uspokajających oraz nasennych. Psychiatra to jest lekarz i w leczeniu wykorzystuje przede wszystkim farmakoterapię, interwencje kryzysowe. Jeżeli oczekują państwo stosowania leków np. nasennych, uspokajających, przeciwdepresyjnych lub krótkotrwałego wsparcia w sytuacjach kryzysowych to powinniście wybrać psychiatrę. Psycholog z racji zdobytego wykształcenia ma podobnie do psychiatry wiedzę dotyczącą funkcjonowania ludzkiej psychiki. Nie może jednak wystawiać recept. Ale sprawdzi się jeśli cel wizyty stanowi podjęcie dłuższej psychoterapii. W razie wątpliwości warto skorzystać najpierw z porad lekarza psychiatry celem omówienia leczenia. Niestety sporo problemów ze zdrowiem psychicznym wymaga przyjmowania leków i zastosowania psychoterapii. Depresja to jedno z najpopularniejszych schorzeń psychicznych. W ciągu całego życia zapada na nią od 5 do 17 procent populacji. Powstaniu depresji sprzyjają różne wydarzenia życiowe, najczęściej o ujemnym znaczeniu emocjonalnym takimi jak: utrata bliskiej osoby, ciężka choroba, utrata pracy, stresujące wydarzenia życiowe. Depresja może też mieć związek z pozytywnymi wydarzeniami życiowymi, związanymi jednak ze zwiększonym obciążeniem emocjonalnym przykładowo: narodziny dziecka, awans zawodowy. Poza tym w części przypadków początkom depresji nie towarzyszą żadne znaczące wydarzenia.

szczegóły wpisu »

Pediatra do pomocy

Pediatra do pomocy »

Jeżeli cenicie sobie komfort wizyt domowych i potrzebujecie lekarza, który do Was
przyjedzie, to zapraszamy do nas. Nasz pediatra 24h Warszawa zawsze się u Was zjawi,
niezależnie od tego, czy są to nagłe przypadki, czy też nie. Możecie zapisywać się u
nas na zaplanowane wizyty, w celu kontroli po chorobie.

szczegóły wpisu »

Terapia par, Warszawa

Terapia par, Warszawa »

Informacje o terapii małżeńskiej świadczonej w samym centrum Warszawy. Na stronie projektu Centrum Rozwoju dla Par przeczytacie artykuły o tym, w jakich okolicznościach terapia małżeńska jest skuteczna i komu może pomóc; można zapoznać się z podstawowymi informacjami o stosowanej metodzie terapeutycznej oraz przeczytać o doświadczeniu terapeutów. Terapia par przeznaczona jest dla małżeństw i par doświadczających trudności i przechodzących przez kryzys, ale też dla tych, które w psychologicznej pracy nad swoją relacją szukają sposobów jej rozwoju i pełniejszej realizacji (też po angielsku, in English, psychologist Warsaw).
Wśród problemów, które dotykają pary udające się na psychoterapię związków są między innymi: kłamstwa, problemy w komunikacji, współżycie, tematy związane z posiadaniem dzieci.

Psychoterapia występuje w formie indywidualnej, grupowa, par lub systemowa. Jaką zatem powinnam planować? Kiedy pójść do psychologa samemu, kiedy znowu z partnerem albo z całą rodziną, a kiedy poszukać warsztatów rozwoju kompetencji psychologicznych? Najważniejsze jest to, co sami czujemy, że będzie właśnie dla nas właściwe i jakie mamy życiowe warunki – czy na przykład mąż zgodzi się pójść na pracę do terapeutki? Nie we wszystkichpolskich miejscowościach można znaleźć psychoterapię grupową czy trening interpersonalny, ale jeśli mamy trochę szczęścia i takie właśnie są organizowane w najbliższej okolicy to na pewnowarto się na nie wybrać, kiedy mamy różnego rodzaju problemy w związkach z ludźmi, nie umiemy nawiązać czy utrzymać znaczących związków, łatwo się złościmy czy przestraszamy, jesteśmy nieśmiali, samotni lub niemili.

szczegóły wpisu »

Leczenie uzależnień Kraków

Leczenie uzależnień Kraków »

Prezentujemy super promocję cenową na leczenie uzależnień. Przystanek Trzeźwość zaprasza do małopolski, nieopodal Krakowa wszystkie osoby które mają problemy z uzależnieniem. Pomagamy w efektywny sposób oraz dyskretny - oferujemy detoks,, czyli odtruwanie organizmu, terapie uzależnień np alkoholizmu. Pomożemy uzależnionym oraz współuzależnionym. Zapraszamy wszystkich, których dotyka zagadnienie alkoholizmu i narkotyków. Posiadamy dobrą kadrę, fachową. Nasz ośrodek jest przyzwoicie wyposażony, natomiast jedzenie w przypadku terapii stacjonarnej smaczne. Nie wahaj się bo zdrowie jest tylko jedno i trzeba o niego dbać. Zapraszamy.

szczegóły wpisu »

Jąkanie terapia

Jąkanie terapia »

Wszystkich, którzy walczą wadami wymowy gorąco zachęcamy do Centrum Terapii Jąkania w Szamocinie. Dyplomowany logopeda mgr Bernadeta Dziekan-Standowicz posiadająca certyfikat I i również, II oraz III stopnia normalizacji mowy prowadzi terapie jąkania, które dają niepodważalne efekty a oprócz tego pozwalają na całkowite wyleczenie jąkania. Z terapii mogą skorzystać osoby mieszkające w całej Polsce, jako że mogą skorzystać z pobytu na turnusach w ośrodku pod nazwą Akacjowy Dwór. Dobrym pomysłem jest pobyt z bliskimi, iżby połączyć terapię z oczynkiem w urokliwej okolicy. Ośrodek serwuje komfortowe pokoje z łazienkami dla pacjentów i osób towarzyszących. Zapraszamy do poznania bliższych wiadomości w sprawie prowadzonej terapii, jej przebiegu i efektach, jakie daje, a później do skorzystania z siła pozbycia się swojego problemu z mową raz na dobre.

szczegóły wpisu »

Poradnia psychologiczna - Agata Poręba

Poradnia psychologiczna - Agata Poręba »

Terapia psychologiczna Lublin - gabinet Agaty Poręby prowadzi kompleksowe wsparcie w sytuacji trudności dnia codziennego rozlicznego typu począwszy od depresji po aktywizację bezrobotnych.

Agata Poręba jako profesjonalny psycholog i psychoterapeuta niesie pomoc pełnoletnim oraz w wieku dziecięcym i młodzieży. Przyjmuje w NZOZ Poradni Zdrowia KUL, Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego SPZOZ w Poradni Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży a także w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Psycho-Soma w Lublinie.

Psycholog Agata Poręba pracuje również jako nauczyciel uniwersytecki. Prowadzi także współpracę z firmami w ramach szkoleń psychologicznych i biznesowych, a także projektów rozwojowych oraz aktywizowania osób bez zatrudnienia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i pracuje według zasad które znajdują się w Kodeksie Etycznym Psychoterapeuty. W swej pracy dobro Klienta stawia na pierszym miejscu. Odwiedzając jej poradnię można skorzystać z diagnozy psychologicznej, psychoterapii, konsultacji psychologicznej. Oferuje ponadto szkolenia i warsztaty. Warto polecić jej poradnię, bowiem proponowana przez nią pomoc psychologiczna przynosi namacalne rezultaty. Trzeba też wspomnieć, że Agata Poręba w dalszym ciągu poszerza swoją wiedzę w zakresie psychologii w ramach studiów doktoranckich.

szczegóły wpisu »

Psychoterapia - nowa strona:

Adres:


Logowanie:


Zapomniałem hasła

Rejestracja: